Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Zainspiruj się / Inspirate

Witajcie Kochani! 
           Dziś chce podzielić się z Wami moimi zdjęciami, które może kogoś z Was zainspirują.

           Będzie mnie tutaj napewno więcej, ale póki co bardzo dużo dzieje się w moim życiu. Przechodzę okres gdzie zastanawiam się nad wszystkim i chce zrobić jak najwięcej żeby osiągnąć sukces. W związku z tym, że założyłam sobie, że napewno będę kobietą sukcesu, uznałam, że dobrym pomysłem będzie prowadzenie czegoś w stylu pamiętnika gdzie będę zapisywać swoje codzienne myśli.

Co myślicie?

          Ja uważam, że to całkiem ciekawe i przydatne w przyszłości.

Miłego dnia :)


Hola!           Hoy solo quiero pasaros unas cuantas fotos mías que os inspiraran. 
          Apareceré mas a menudo por aquí pero de momento pasan muchas cosas en mi vida. Estoy en una etapa en la cual pienso mucho sobre las cosas que hago y sobre el mundo y en la cual quiero hacer todo lo posible para tener un éxito en mi vida. Como que me he propuesto que seré una persona exitosa he pensado en cr…

Czy jesteś w stanie się zmienić? :)Czy warto być dobra osobą?
Czy dobre jest to, że bardziej martwimy się o innych niż o Nas samych ?
Warto się nad tym zastanowić. Albo wybieramy ścieżkę altruistyczną albo egoistyczną, ale czy osoby potrafią tak zmieniać te ścieżki bez większego wysiłku ?
Nie, zdecydowanie wymaga to wiele pracy nad sobą i nie jest to łatwy proces. Trudno jest się zmienić zarówno na dobre dla innych jak i na dobre tylko dla Nas.Ten wysiłek jest tak duży, że często gubimy się po drodze.
Ale wracając do tytułu, czy sądzicie , że osoby które dają z siebie wszystko żeby pomóc innym oczekują tego samego? To zależy ale przeważnie osoby altruistyczne nie wymagają odwzajemnienia i nawet się nad tym nie zastanawiają. Niestety może przyjść taki dzień kiedy to oni będą oczekiwać pomocy i wsparcia a nikt dla nich nie będzie miał czasu i wtedy zaczną się zastanawiać co takiego robią nie tak. No właśnie, co takiego jest nie tak w tych osobach, że nie mogą liczyć na to samo kiedy tego potrzebują? Może nie potrafią o tym mówić, a może jak o tym mówią to nikt na to nie zwraca uwagi? Zarówno to i to. Nie mówią o tym bo to oni zawsze pomagają i nie chcą obarczać innych swoimi problemami a Ci co mówią to z biegiem czasu zauważają, że nikt tym się nie przejmuje. Te osoby często trafiają na ludzi którzy chcą ich wykorzystać, dla których liczą się tylko wtedy gdy są obok zawsze gdy jest taka potrzeba. Co to za ludzie? Gdzie jest ta dobroć której kiedyś było dużo więcej na tym świecie? Co stało się z Naszym społeczeństwem? Czy nie byłoby wspaniale gdyby wszyscy się wspierali? Każdy odwzajemniałby to co dostaje i wszyscy bylibyśmy szczęśliwi. No ale po co skoro można brać i nic nie dawać w zamian? Po co pomagać innym? To przecież strata czasu, który moglibyśmy poświecić dla siebie. No właśnie tak myślą egoiści, a niektórzy nawet nie myślą. I jak mamy mieć wiarę w ludzi skoro oni sami dążą do tego żeby jej nie było? Jak ma być więcej dobroci na tym świecie skoro dobre osoby często zranione przez otaczających ich ludzi stają się egoistami bo już mają dość cierpienia? Nigdy nie będzie dobrze jak każdy z Nas nie postara się zastanowić nad swoim zachowaniem i dążyć do zmiany pomimo początkowych rozczarowań. Bo to ludzie bardziej inteligentni są po to by uczyć innych a nie po to by kimś manipulować. Nie oszukujmy się, są ludzie, którzy wiedzą jak się zmienić tylko po prostu tego nie chcą albo nie są wytrwali w swoich postanowieniach.
Nie wystarczy jedna cegła żeby zbudować cały dom ale więcej cegiełek i wspólny wysiłek. Więc weźmy się do pracy i pokażmy innym, że warto być dobrą osobą i uczyć tego innych. To jedyna możliwość żeby było lepiej. Zmieniając się wszyscy w egoistów nie będzie w ogóle prawdziwej przyjaźni, miłości ani szczęścia.
Powodzenia, zróbmy coś razem dla naszego społeczeństwa i dla naszego wspólnego dobra :)

Komentarze

 1. pieknie wyglądasz:) a co do pomocy, wiadomo całemu światu nie pomożemy, ale róbmy tyle ile możemy .... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna jesteś, ciekawy blog.

  adrianna-h.blogspot.com
  Zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hi there!
  Nice cape!

  I am following you from GF :)

  http://beautyfollower.blogspot.gr/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polub mnie na Facebook'u

Obserwatorzy

Popularne posty